Foarwedstriid Langwarder Wielen: generale repetitie voor SKS‑kampioenschap
Op zaterdag 27 juni vormt de Langwarder Wielen het decor voor de traditionele Foarwedstriid van de Sintrale Kommisje Skûtsjesilen (SKS). Deze wedstrijd geldt als de generale repetitie richting het SKS‑kampioenschap, dat drie weken later op 18 juli begint op het water bij Grou.
Het is pas de derde officiële krachtmeting van het seizoen. De geplande Waterpoortrace op de Snitser Mar werd twee weken geleden afgelast vanwege te harde wind. De eerste serieuze ontmoeting vond plaats tijdens Lemmer Ahoy, waar ook IFKS‑skûtsjes aan de start verschenen.
Foarwedstriid Langwarder Wielen: sterke start voor Sneker Pan bij Lemmer Ahoy
Tijdens Lemmer Ahoy zette Jappie Dzn. Visser met de Sneker Pan een indrukwekkende reeks neer. In de 42ste editie noteerde hij drie overwinningen en daarnaast een tweede, derde en tiende plek. Daarmee bleef hij titelverdediger Sytze Pzn. Brouwer met het Heerenveense skûtsje Gerben van Manen voor.
De derde plaats ging naar Tim Roosgeurius met het IFKS‑skûtsje Grutte Pier.
Sprintwedstrijden op de Fluezen leveren vierde Sprintbokaal op
Bij de sprintwedstrijden op de Fluezen bij Elahuizen liet It Doarp Grou met schipper Douwe Azn. Visser de meest constante serie zien.
- 2e plaats: Sieberen van Terwisga (Earnewâld, Twee Gebroeders)
- 3e plaats: Rinus de Jong (Joure, Oeral Thús)
Met deze prestaties veroverde Douwe Visser voor de vierde keer op rij de Sprintbokaal. De daaropvolgende Waterpoortrace werd opnieuw afgelast door het onstuimige weer.
Krachtsverhoudingen binnen de SKS nog onduidelijk
Door het beperkte aantal wedstrijden is er nog weinig te zeggen over de krachtsverhoudingen binnen de SKS‑vloot.
- Auke de Groot (Súdwesthoek) liet zich met zijn lichtere schip sterk zien tijdens de sprintwedstrijden.
- Jasper Meeter, debuterend schipper van het Huzumer skûtsje, pakte op de Fluezen een fraaie overwinning.
- De nieuwe zeilformule, die door verschillende teams al is ingevoerd, kan dit seizoen een belangrijke rol spelen.
Wedstrijdprogramma op de Langwarder Wielen
Op 27 juni staan volgens planning twee wedstrijden op het programma:
- Ochtendrace
- Middagrace na de gezamenlijke lunch
Of de winnaar van de Foarwedstriid later ook op 31 juli op de Snitser Mar, na afloop van het SKS‑kampioenschap, het hoogste woord heeft, zal moeten blijken.
Lees hier hoe de wedstrijd vorig jaar verliep: https://skutsje.nl/sneker-pan-wint-foarwedstriid-woudsend-slaat-om-op-winderig-snitser-mar/
Wil je meer weten over het SKS kampioenschap 2026? ga dan naar: http://www.skutsjesilen.nl
